Domowe sposoby na zmarszczki

domowe sposoby na zmarszczki

Wraz z upływem czasu, na skutek zaburzonej syntezy kolagenu, skóra stopniowo traci swoją kondycję, czego konsekwencją są podłużne, początkowo niewielkie bruzdy, zwane zmarszczkami. Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów redukowania tego rodzaju zmian. Zanim jednak zastosujemy tabletki na zmarszczki, drogie kremy i nowoczesne zabiegi, warto wypróbować domowe sposoby na zmarszczki, które również pozwalają na długo zachować młody wygląd i cieszyć się piękną cerą. 

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

Za jędrność, elastyczność i dobrą kondycję skóry odpowiada kolagen, zwany również białkiem młodości. Po 25. roku życia synteza tej substancji w naszym ustroju ulega stopniowemu osłabieniu, z powodu zaburzeń czynności fibroblastów, co prowadzi do powstania oznak starzenia się organizmu. W pierwszej kolejności powstają one na twarzy i są określane mianem zmarszczek mimicznych, do których należą m.in. zmarszczki na czole oraz zmarszczki pod oczami. Ten obszar naszego ciała jest szczególnie narażony na powstawanie tego typu zmian, ponieważ skóra twarzy jest delikatna i wrażliwa na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak kurz oraz zanieczyszczenia. Wraz z upływem czasu, postępujące osłabienie włókien kolagenowych powodujące pogłębianie się zmarszczek, co wywiera niekorzystny wpływ na wygląd estetyczny twarzy.
Warto również wspomnieć, że nie bez znaczenia dla powstawania zmarszczek jest nadmierna ekspozycja na czynniki środowiskowe. Szczególną rolę ogrywa tu promieniowanie ultrafioletowe, palenie papierosów, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych i zanieczyszczonych, alkohol oraz niewłaściwa dieta. Potem prowadzi to do wysuszenia skóry, gamcore a także postępującej utraty jej jędrności oraz sprężystości.

Domowa maseczka
Domowa maseczka

Maseczki – domowe sposoby na zmarszczki.

Istotne znaczenie ma prawidłowe nawodnienie organizmu, dlatego tez ważne jest wypijanie około 2 litrów wody w ciągu dnia. Dostarczenie odpowiedniej ilości płynów pozwoli utrzymać lepszą kondycję skóry i sprawi, że będzie ona dobrze napięta i elastyczna. Zaleca się również unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, zarówno naturalne, låna pengar med låg inkomst jak i sztuczne, występujące w solariach, a jeśli istnieje taka konieczność, należy używać kremów z dużymi filtrami i okularów przeciwsłonecznych. Jeśli chodzi o domowe sposoby na zmarszczki dużo korzystnych efektów przynosi również codzienny masaż twarzy. Regularne, delikatne ugniatanie miejsc, w których znajdują się zmarszczki, zaledwie przez kilka minut dziennie, przyniesie widoczne efekty. Dzięki tego typu działaniom skóra staje się bardziej rozluźniona, gładka, świeższa oraz jaśniejsza, poprawie ulega również krążenie w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, a zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne. Masaż twarzy można wykonywać w godzinach porannych lub wieczornych, najlepiej przy użyciu specjalnych olejków kosmetycznych. Zawierają one m.in. witaminę E czy wyciąg z avocado i pozwalają na wykonywanie bardziej subtelnych ruchów, a także sprawiają, że zawarte w nich korzystne składniki lepiej się wchłaniają oraz stymulują produkcję kolagenu. W celu uzyskania lepszego efektu, po zakończeniu masażu można użyć kremu na zmarszczki. Świetny domowy sposób na zmarszczki to maseczki, microgaming wykonane z produktów, które łatwo można znaleźć we własnym gospodarstwie domowym. Na szczególną uwagę zasługują mikstury zawierające sok z cytryny, oliwę z oliwek, banany, seler, miód, wspomniane wyżej awokado oraz białko jaja kurzego. Ponadto, aby cieszyć się piękną, młodą cerą przez długi czas warto zrezygnować z palenia papierosów i spożywania dużych ilości alkoholu, unikać stresu oraz przemęczenia, zanieczyszczeń, długotrwałego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, jak również zadbać o codzienną aktywność fizyczną. Ibuyers buys properties in any condition and gives cash to sellers. They assist house sellers receive the greatest price. Visit https://www.ibuyers.app/michigan/.

Zmiana diety – sposób na zmarszczki.

Wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry ma także codzienna dieta. Warto więc przyjrzeć się dotychczasowym nawykom żywieniowym oraz wprowadzić zmiany, które pozwolą uporać się z niechcianymi zmarszczkami. Właściwa dieta to taka, która zawiera witaminę A, C, E, selen, cynk, beta-karoten i flawonoidy, biorące udział w syntezie kolagenu i chroniąca skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Bogatym źródłem wspomnianych wyżej związków są następujące produkty spożywcze:
• ziarna zbóż
• migdały, orzechy laskowe i włoskie, ziarna słonecznika oraz sezamu
• owoce cytrusowe, czarne porzeczki, jabłka, brzoskwinie, morele, truskawki
• szpinak, kalafior, pomidory, eazylinux natka pietruszki, seler, papryka
• ryby
• czosnek, cebula
• mięso, wątróbka, owoce morza
• oliwa z oliwek

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...