Hemoroidy, znane również jako guzki krwawnicze lub żylaki odbytu, stanowią obecnie jedną z najczęściej spotykanych przypadłości. Częstość ich występowania rośnie wraz z wiekiem. Preparatami szeroko dostępnymi na rynku farmaceutycznym są maści na hemoroidy, które redukują uciążliwe i nieprzyjemne dolegliwości, przynosząc tym samym znaczną ulgę pacjentom.
Jakie objawy towarzyszą hemoroidom?
Głównym symptomem jest krwawienie z odbytu, które pojawia się podczas wypróżniania. W zależności od jego intensywności, świeża, czerwona krew może być widoczna na stolcu lub występować w śladowej ilości na papierze toaletowym. Pacjenci nierzadko skarżą się również na obecność świądu i/lub pieczenia w obrębie odbytu, co w następstwie mechanicznego drażnienia może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń błony śluzowej tej okolicy.
Niekiedy powiększone guzki krwawnicze mogą stwarzać uczucie niepełnego wypróżnienia. Dolegliwości bólowe pojawiają się zwykle w momencie, gdy dojdzie do powstania zakrzepów w obrębie żylaków odbytu, co z kolei predysponuje do rozwoju stanu zapalnego. W miarę upływu czasu, guzki mogą wydostawać się na zewnątrz, a następnie samoistnie powracać do pierwotnej lokalizacji. Po osiągnięciu wysokiego stadium zaawansowania pozostają poza kanałem odbytu i wówczas wymagają operacyjnego usunięcia. Jak sobie poradzić z hemoroidami? Sięgnij po maść na hemoroidy.

Dobre sposoby na hemoroidy – maści na hemoroidy.
W aptekach dostępny jest szeroki wachlarz tego typu produktów. Dobrymi sposobami na hemoroidy są maści na hemoroidy, które są nie tylko skuteczne, ale również łatwe w stosowaniu, bezpieczne i zwykle dostępne bez recepty. Często w ich skład wchodzą surowce roślinne, spośród których na szczególną uwagę zasługują escyna, wyciąg z kory kasztanowca, aloesu, oraz ruskogenina. Związki te charakteryzują się silnym działaniem przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i uszczelniającym naczynia krwionośne, dzięki czemu ich efektywność w terapii żylaków odbytu jest wysoka. Można też zaopatrzyć się w maść na hemoroidy, zawierającą kwas hialuronowy, który jest substancją nawilżającą i tworzy powłokę, chroniącą przed mechanicznymi uszkodzeniami błony śluzowej odbytu, a także stymuluje i wspomaga procesy gojenia ran.
Rynek farmaceutyczny oferuje również maści na hemoroidy, zawierające substancje lecznicze, takie jak lidokaina oraz tribenozyd. Te dwa składniki doskonale ze sobą współgrają, czego efektem jest znaczne złagodzenie występujących dolegliwości. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym i blokując powstawanie oraz przewodzenie bodźców nerwowych, prowadzi do zmniejszenia bólu, świądu i pieczenia. Z kolei, tribenozyd charakteryzuje się działaniem przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. Ponadto, zapobiega uszkodzeniom śródbłonka, redukuje przepuszczalność naczyń krwionośnych i zwiększa napięcie ich ścian. Warto wspomnieć, że wymienione wyżej maści na hemoroidy są w pełni bezpieczne i w zasadzie nie wykazują działania ogólnoustrojowego cbd farms.

Domowe sposoby na hemoroidy.
Walkę z hemoroidami najlepiej rozpocząć w momencie, gdy pojawią się pierwsze symptomy, ponieważ na tym etapie postępowanie terapeutyczne, również przy pomocy metod domowych, jest najbardziej efektywne i zwiększa szanse na całkowite pokonanie tej przypadłości.
Istotne znaczenie ma zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie do codziennego menu produktów bogatych w błonnik. Wspomniane włókno pokarmowe znajduje się m.in. w świeżych warzywach i owocach, płatkach owsianych, kaszach oraz ciemnym pieczywie. Błonnik wiąże cząsteczki wody, co powoduje, że masy kałowe zwiększają swoją objętość i stają się miękkie, zapobiegając w ten sposób rozwojowi zaparć, odgrywających znaczącą rolę w patogenezie hemoroidów. Dla pacjentów, którzy mają trudności z włączeniem właściwego sposobu odżywiania, w aptekach dostępne są gotowe preparaty zawierające błonnik. Warto jednak pamiętać, że przy stosowaniu tego typu diety bardzo ważne jest spożywanie około 2 litrów płynów na dobę.

Nie bez znaczenia jest również prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Warto więc zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej, dobierając jej rodzaj oraz intensywność do predyspozycji organizmu i uwzględniając wszystkie inne choroby współistniejące.
Należy także podkreślić wagę odpowiedniej higieny odbytu. Najlepszym sposobem na utrzymanie czystości w tym miejscu jest mycie krocza przy pomocy wody oraz szarego mydła, unikając przy tym wszelkiego rodzaju narzędzi, takich jak gąbki czy myjki, mogących podrażniać te okolice. Można również stosować specjalnie przygotowane preparaty do higieny odbytu, zawierające różnego rodzaju substancje pielęgnujące, łagodzące podrażnienia, wyciągi z nagietka, rumianku, aloesu, a także związki ściągające i działające antybakteryjnie.
Warto też zwrócić uwagę na zasady codziennego ubioru oraz rodzaj stosowanych przyborów toaletowych. Dotyczy to w głównej mierze bielizny, która w przypadku obecności guzków krwawniczych powinna być przewiewna, dobrze przepuszczalna dla powietrza i utworzona z jedwabiu lub bawełny. Ważne jest również, aby pozostałe części garderoby nie przylegały ściśle do ciała i zapewniały odpowiednią wentylację miejsc intymnych. W czasie korzystania z toalety pozytywny wpływ ma unikanie szorstkiego i drażniącego papieru.