Tabletki na zmarszczki

kobieta ze zmarszczkami

W obecnym świecie piękny i zdrowy wygląd odgrywa duże znaczenie, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów na zredukowanie zmarszczek oraz niedoskonałości, dzięki którym możemy poprawić jakość naszego życia i nabrać pewności siebie. Jednym z tego typu rozwiązań są tabletki na zmarszczki, czyli tabletki z kolagenem oraz tabletki z kwasem hialuronowym.

Dlaczego powstają zmarszczki?

Jednym z ważniejszych białek w naszym organizmie jest kolagen. Występuje niemal we wszystkich narządach, gdzie stanowi swego rodzaju rusztowanie, na którym opierają się inne komórki. Odpowiada m.in. za odpowiednie napięcie, elastyczność, jędrność i sprężystość skóry, zapobiega jej rozciąganiu oraz chroni przed urazami mechanicznymi. Po 25. roku życia synteza kolagenu sukcesywnie ulega osłabieniu, co w efekcie prowadzi do deficytu tego białka w ustroju i zapoczątkowuje procesy starzenia. Pod wpływem toksyn i wolnych rodników docierających z zewnątrz włókna kolagenowe są niszczone, a degradacja kolagenu przeważa nad jego produkcją, przez co skóra staje się coraz bardziej sucha i wiotka. W ten sposób dochodzi do pojawienia się zmarszczek, które w pierwszej kolejności pojawiają się na twarzy, ponieważ skóra w tym miejscu jest delikatna i wrażliwa na działanie szkodliwych czynników.

Nieodpowiednia dieta
Nieodpowiednia dieta

Warto również wspomnieć, że na powstanie zmarszczek wpływa nadmierna ekspozycja na naturalne i sztuczne promieniowanie ultrafioletowe, palenie papierosów, spożywanie dużych ilości alkoholu, nieodpowiednia dieta, nagły spadek masy ciała, niewłaściwa pielęgnacja skóry oraz przebywanie w pomieszczeniach z suchym i zanieczyszczonym powietrzem. Znajdź sposób na zmarszczki – sięgnij po tabletki na zmarszczki.

Sposoby na wypełnianie zmarszczek – tabletki na zmarszczki.

Nie ulega wątpliwości, że uzupełnienie niedoborów kolagenu jest potrzebne i w pełni uzasadnione. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które chcą ukryć nawet najmniejsze zmarszczki. Na rynku farmaceutycznym znajduje się wiele dostępnych bez recepty preparatów, umożliwiających odzyskanie gładkiej skóry, przede wszystkim warte uwagi są tabletki na zmarszczki. Warto sięgnąć po kolagen w tabletkach. Większość tego typu środków zawiera naturalny kolagen, produkowany z rybich skór oraz witaminę C i E, a także wyciąg z alg morskich. Dzięki obecności tych dodatkowych składników działanie tabletek z kolagenem jest skuteczne. Witamina E jest dobrze znanym przeciwutleniaczem, chroniącym organizm przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, poprawiając tym samym wygląd skóry. Istotną rolę w syntezie kolagenu odgrywa witamina C i dla tego procesu jest wręcz niezbędna. Stanowi ona bowiem kofaktor dwóch aminokwasów – hydroksylizyny oraz hydroksyproliny, które biorą udział w stabilizowaniu i krzyżowaniu włókien kolagenowych. Ponadto, zapewnia ochronę przed niekorzystnym wpływem promieni ultrafioletowych.

Witamina E
Witamina E

Na uwagę zasługuje również kwas hialuronowy w tabletkach. Podobnie jak w przypadku kolagenu, wraz z upływem czasu, produkcja kwasu hialuronowego przez nasz organizm stopniowo się zmniejsza, co prowadzi do utraty elastyczności skóry i powstania niechcianych zmarszczek. Z tego też względu, dostarczanie wspomnianego związku jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chcemy na długi czas zachować młody i piękny wygląd. Kwas hialuronowy posiada bowiem zdolność wiązania cząsteczek wody, co zapewnia skórze dobre nawodnienie i sprawia, że jest ona gładka, lśniąca i dobrze napięta. Stosowanie preparatów zawierających wspomnianą substancję bez wątpienia przynosi wiele korzyści, takich jak opóźnienie procesów starzenia się skóry, poprawa jej kolorytu, zapobieganie odwodnieniu, a także redukcja zmarszczek poprzez uzupełnienie wolnych przestrzeni w obrębie naskórka.

Domowe sposoby na zmarszczki.

Można wspomóc działanie przyjmowanego kolagenu i kwasu hialuronowego, wprowadzając w tym celu kilka zmian w codziennym funkcjonowaniu, co pozwoli uzyskać tym samym lepsze efekty stosowanej terapii. Dużo korzyści przyniesie dbanie o właściwe nawodnienie organizmu, co można uzyskać dzięki wypijaniu około 2 litrów płynów dziennie. Należy również zrezygnować z palenia papierosów, nadużywania alkoholu oraz przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych i o dużym stopniu zanieczyszczenia. Ponadto, systematyczne, delikatne masowanie miejsc, gdzie znajdują się zmarszczki, pozwoli na rozluźnienie skóry, poprawi jej kondycję i krążenie w naczyniach limfatycznych oraz krwionośnych. Warto również zmodyfikować codzienne nawyki żywieniowe, wprowadzając do codziennej diety produkty zawierające selen, cynk, witaminy A, C, E, flawonoidy i beta- karoten. Znajdują się one m.in. w orzechach laskowych, włoskich, migdałach, owocach, warzywach, rybach oraz ziarnach zbóż.

No votes yet.
Please wait...